WhatsApp Yeni Gizlilik Politikası İle Telefon Numaranızı Facebook İle Paylaşıyor

whatsapp-telefon-numara-facebook

Whatsapp hiç kuşkusuz en popüler mesajlaşma servislerinden. 2009 yılında kurulup günümüze kadar taşınan bu uygulama şu an itibariyle 1 milyar kullanıcıya sahip.

Yaklaşık 109 ülkede faaliyet gösteren whatsapp yakalamış olduğu başarı sayesinde internette dikkat çekmiş ve yakın zamanda facebook tarafından satın alınmıştı. Satın alma işleminde hiç bir değişiklik olmadan uygulamanın işlevini yerine getireceği belirtilmişti fakat yeni yayınlanan gizlilik politikası ile arada kurulacak bağ da gün yüzüne çıkmış oldu:

Artık izin verirseniz whatsapp telefon numaranızı facebook ile paylaşabilecek!

Şu anda teoride reklam şirketlerine bir dağıtım söz konusu değil fakat yine de numaranızın başka bir uygulama ile paylaşmasını istemeyebilirsiniz.

Peki ne yapabilirsiniz ?

1 – Bildirimi onaylamadan devamını okuyun

Yakın zamanda uygulamayı çalıştırıp aşağıdaki resimdeki gibi uyarı aldıysanız hemen onayla butonuna tıklamayın. En alttaki devamını oku kısmına tıklayarak telefon numaramı paylaş kutucuğundaki işareti kaldırın.

whatsapp-gizlilik-politikasi

Daha sonra kabul et butonuna basıp geçebilirsiniz.

Bakmadan geçmeyin :

2 – Hesap bilgilerine girerek engelleyin

Eğer ne olduğunu araştırmadan direk onayla butonuna bastıysanız endişelenmeyin! Telefon numaranızın paylaşılmasını engellemek için hala bir çözümünüz var:

Whatsapp açıkken ayarlar > hesap > hesap bilgilerimi paylaş yolunu izleyerek kutucuktaki işareti kaldırın.

whatsapp-hesap-bilgileri-paylasma

Son Sözler

Yukarıdaki iptal işlemini 1 ay içerisinde yapmalısınız. Yoksa artık telefon numaranız facebook ‘un elinde. Ya whatsapp’ı kaldırıcaksınız ya da telefon numarası değişikliği yapmak zorunda kalacaksınız. Ya da bunu dert etmeden hayatınıza devam edeceksiniz.

Whatsapp telefon numaranızı facebook ile paylaşacak. Bunu engellemek için yukarıdaki işlemleri vakit kaybetmeden gerçekleştirin.

Yorumlar

  1. dün okuduğum bir yazıdan sonra yapmıştım yayınınızı görünce hemen paylaştım çok kişinin haberi yok çünkü teşekkürler.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Farkında olmadan maalesef ben de onaylamıştım.:( Paylaşım için teşekkürler

      Sil
Yazı hakkındaki görüşleriniz sizden sonrakiler için önemli olacaktır.

Archive

İletişim Formu

Gönder