Tek Tıkla Instagram da Fotoğraf ve Video İndirme Yöntemi

instagram-fotoğraf-indirme

Instagram da çok güzel bir resimli güzel söz ya da fotoğraf gördünüz ve onu kaybetmemek adına bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydetmek istiyorsunuz. Herhangi bir indir butonu da olmadığına göre bunu nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Instagram, ne kadar sosyal medya dünyasına en geç giren uygulamalardan olsa da bugün sahip olduğu popülarite tartışılmaz durumda. Özellikle ünlülerin sıklıkla kullanması ve diğer kullanıcıların da akrabalardan uzak farklı bir sosyal medya aracı deneme çalışmaları bugün instagram’a bu popülerliliği kazandırmış durumda.

Bununla birlikte yine paylaşımların otomatik olarak twitter ve facebook’a gönderilme seçeneğinin olması da bu servisi kullanışlı yapan bir diğer özellik.

Peki konumuza dönersek;

Beğendiğiniz resimleri, fotoğrafları nasıl kaydedebilirsiniz? İşte kullanabileceğiniz instagram fotoğraf indirme yöntemleri

En basitinden ekran görüntüsü alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz fakat düzenleme işlemi gerektirmesi biraz vakit kaybı doğuracağından pek tercih edilebilir durmuyor.

O zaman gelin birlikte alternatif yollara bakalım:

Instagram fotoğraflarını bilgisayara kaydedin

Bu yöntemde harici bir servisi kullanarak bu işlemi gerçekleştireceğiz. Şöyle ki

İlk olarak kaydetmek istediğiniz fotoğrafa tıklayarak tarayıcıda gözüken url yi kopyalayın.

dinsta

Daha sonra Dinsta sitesini ziyaret ederek kopyaladığınız url yi buraya yapıştırın.

1-2 saniye içerisinde Download linkini göreceksiniz. Tıklayarak resmi bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Tek tıkla tüm resim/video ları indirin

Yine harici bir servis aracılığıyla tek tıkla zip olarak seçtiğiniz ya da tüm fotoğrafları indirebilirsiniz. Bunun için instaport.me sitesini ziyaret edin.

Resimde gördüğünüz gibi kullanıcı adını yazı ve continue butonuna basın.

instaport.me

Kısa bir süre içerisinde ilgili kullanıcı hesabına bağlı olarak tüm resimleri göreceksiniz. İsterseniz seçerek isterseniz de tüm görselleri tek tıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

instagram-resim-indirme

Peki ben bu işlemi android de nasıl yaparım diyor musunuz?

Bunun için de yukarıda bahsettiğim gibi gerekli url yi kopyalayıp UC browser a yapıştırmanız ve sonrasında resmi kaydetmeniz gerekiyor. UC browser ‘ı da play store dan indirebilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma:

Bu paylaşımı yapmaktaki amacım genel ve herkesin görmesinde problem olmayan resimleri indirmenin yöntemini paylaşmaktı. Gizlilik içeren resimleri hiç bir şekilde kaydetmeyin.

Yorumlar

Yazı hakkındaki görüşleriniz sizden sonrakiler için önemli olacaktır.

Archive

İletişim Formu

Gönder