Oturum Açma Ekranında Klavye Çalışmıyor! Şifremi Nasıl Yazabilirim?

windows-oturum-acma-ekran-klavyesi

Bilgisayar açılışında güvenlik gerekçesiyle şifre kullanıyor musunuz? Peki ya klavyenizde bir problem olursa şifrenizi nasıl yazacaksınız?

Ne kadar klavye çalışmama problemi ile şu ana kadar karşılaşmamış olsanız da bir gün başınıza gelebilecek bir problem için önceden hazırlıklı olmanız yararınıza olacaktır:

Oturum açma ekranında şifrenizi yazmak istediğinizde klavyenin çalışmadığını fark ettiniz? Şifrenizi nasıl yazabileceksiniz?

İster laptop ister masaüstü bilgisayar kullanın bir an klavyenin çalışmama problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durum için en uygun çözüm ekran klavyesi kullanımı olacaktır.

Peki bu ekran klavyesine oturum açma ekranında nasıl ulaşılabilir?

Yazımın başına eklediğim resme dikkatlice bakarsanız sol ve sağ alt köşelerde ilave kullanılabilecek butonlar yer alıyor. Bu yazım için bize kullanabileceğimiz ekran klavyesini sol alt tarafta yer alan buton sağlayacak. Şimdi sol alt tarafta yer alan butona basın. Açılan menüden ekran klavyesini seçin.

ekran-klavyesi

İşte karşınızda klavyeniz olmasa bile şifrenizi yazabileceğiniz digital klavye ekranı.

İnşallah klavyenize bir şey olmaz ama ola ki başınıza gelirse en azından bilgisayarınıza giriş işlemi için ekran klavyesini kullanabilirsiniz. Elbette pc açıldıktan sonra bile bu klavyeyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar

Yazı hakkındaki görüşleriniz sizden sonrakiler için önemli olacaktır.

Archive

İletişim Formu

Gönder