Microsoft Office Uygulamalarını Ücretsiz Kullanmak Mümkün!

Teknojest
4
Microsoft Office Ücretsiz Kullanma

Her bilgisayar kullanıcısı word, excel ve power point gibi ofis uygulamalarına ihtiyaç duyuyor. Kimi profosyenel kimi daha az sıklıkla kullanıyor olsa da bunları bilgisayarınıza kurmak bir bakıma ihtiyaç gibi.

Peki Microsoft Office ücretsiz kullanmak mümkün mü?

Yıllık ücreti genelde 400 - 500 TL (Microsoft 365 Bireysel) civarında olan bu temel uygulamaları ücretsiz kullanabilmeniz için birkaç yol mevcuttur. Şimdi size Word, Power Point, Excel ve diğer Office uygulamalarını nasıl ücretsiz elde edebileceğinizi göstereceğim.

Office’i Bir Tarayıcıda Online Olarak Kullanın – Ücretsiz!

Win10 PC, MAC yada Chromebook kullanmanız fark etmez, Microsoft Office’i internet tarayıcısında ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Office’in web tabanlı sürümleri basitleştirildi ve çevrimiçi kullanıma hazır hale getirildi. İnternet olmadan çalışmayacaktır fakat yine de güçlü bir düzenleme deneyimi sunmakta. Kendi tarayıcınızda Excel, Word ya da PowerPoint dosyası oluşturabilirsiniz.

Bu ücretsiz uygulamaya erişebilmek için, Office.com sitesini ziyaret edin ve ücretsiz olarak yeni bir hesap oluşturun ya da var olan hesabınızla oturum açın.

· OneDrive depolama alanınıza geçiş yaparak ilgili uygulamayı seçin. (Örneğin Word)

· Boş bir dökümanın saniyeler içerisinde açıldığını göreceksiniz.

Microsoft Office OneDrive Ücretsiz Kullanma

Üst menüde ilgili araçla dökümanınızda gerekli değişiklikleri yaparak işlerinizi halledebilirsiniz.

Not : Bilgisayarınızdan herhangi bir dosyası bu siteye sürükleyip bırakarak da açabilirsiniz.

Kaydettiğiniz dökümanlar Microsoft hesabınızın “OneDrive” depolama alanına kaydolur ve ilgili uygulamada açabilirsiniz.

Office’in internet uygulamasının bilgisayarınızdaki Office programına göre bazı kısıtlamaları vardır fakat şaşırtıcı derecede güçlü özellikleri ile sizleri fazlasıyla tatmin edeceğini düşünüyorum.

Bir Aylık Ücretsiz Deneme

Eğer Office uygulamasını kısa bir süre için kullanmak istiyorsanız, 1 aylık ücretsiz deneme için kaydolabilirsiniz. Eğer bu fırsatı görmek istiyorsanız

https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/try/microsoft-365-freelinkine tıklayarak deneme sürümü için kaydolabilirsiniz

Bedava deneme sürümü için kredi kartı kullanmanız gerekecektir ve 1 aydan sonra kendiliğinden yenilenecektir. Ancak faturalandırılmayacağınızdan emin olmak için aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. (Kaydolduktan hemen sonra bile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.) İptal ettikten sonra kalan süreniz boyunca Office’i kullanmaya devam edebilirsiniz.

Deneme sürümünü aldıktan sonra, Microsoft Office’in bütün uygulamalarının tam sürümlerini Windows yada MAC için indirebilirsiniz. Ayrıca daha büyük iPadler de dahil olmak üzere diğer platformdaki uygulamaların tam sürümlerine erişebilirsiniz.

Bu deneme sürümü size Microsoft 365 Aileye(Office 365 Ev) tam erişim hakkı verecektir. Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote ve OneDrive’da 1 GB depolama alanı hakkı verecektir. En fazla beş kişiyle paylaşabilirsiniz. Her biri Microsoft hesapları aracılığıyla uygulamalara erişecek ve 6 TB'lık bir depolama alanı için kendi 1 TB'lık depolama alanına sahip olacaklar.

Aynı zamanda Microsoft iş için kullanılan Microsoft Office 365 Pro Plus uygulaması içinde 1 ay bedava kullanım hakkı vermektedir. Teklif edilen 2 fırsatı da kullanarak 2 ay boyunca Office’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Office’i Öğrenci ya da Öğretmen Olarak Kullanın

Öğretmen ya da öğrenci misin? O zaman senin için önemli bir teklifim var!

Çoğu eğitim kurumu Microsoft Office Öğrenci servisi için ödeme yapar ve bu sayede öğrenciler veya öğretmenler ücretsiz olarak kullanabilirler.

Okulunuzun bu kurumlar arasında olup olmadığını öğrenmek için https://www.microsoft.com/en-us/education/products/office bu siteye tıklayın ve okulunuzun mail adresini girin. Eğer okulunuz Office için ödeme yaptıysa size bedava indirme teklifi yapılacaktır.

Eğer okulunuz bu kurumlar arasında değilse, Microsoft size daha düşük fiyattan bir teklif sunacaktır. Daha fazla ayrıntı için okulunuzun Web Sitesine bakın ya da okulunuza danışabilirsiniz.

Örneğin Yıldız teknik öğrencisi bir arkadaşımla yaptığımız başvuruda ücretsiz sürüme erişim sağladık!

Mobil Uygulamaları Telefonda ya da Küçük IPadlerde Deneyin

Microsoft Office uygulamalarını telefonunuz ister Android ister iPhone olsun bedava olarak kullanabilirsiniz. Uygulamaları telefonunuza indirerek yeni bir dosya oluşturabilir ya da dosyanızı düzenleyebilirsiniz.

IPad ya da Android tabletler için bu durum biraz farklıdır. Eğer tabletinizin boyutu 10.1 inçten daha küçük ise uygulama size yeni dosya oluşturma ve düzenleme hakkını herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmadan size verecektir. Daha büyük boyutlardaki tabletler için yeni bir dosya oluşturma veya düzenleme için ücretli bir aboneliğinizin olması gerekmektedir.

Bu pratikte IPad mini ve daha eski 9.7 inçlik IPadlerde tam sürüm kullanma hakkını bedava olarak vereceği anlamına gelmektedir. IPad Pro ve 10.2 inçten daha büyük IPadler için ücretli bir aboneliğe sahip olmanız gerekmektedir.

· Office mobil uygulamalarını uygulama mağazalarında indirin ve kurun,

· Uygulamaları açtıktan sonra Microsoft hesabınız ile giriş yapın.

· Kullanmaya başlayın.

Herhangi Bir Kişinin Microsoft 365 Planına Dahil Olun

Microsoft 365 Ev aboneliklerinin birden çok kişi arasında paylaşılması amaçlanmıştır. Yıllık 410 TLlik sürüm tek bir kişi için Office sunarken, yıllık 540 TLlik abonelik altı kişiye kadar Office sunuyor. Windows PC'ler, Mac'ler, iPad'ler ve diğer aygıtlar için de Office ile tam deneyim elde edersiniz.

Microsoft 365 için para ödeyen herhangi bir kimse maksimum 5 kişiyle hesabını paylaşabilir. Çok kullanışlı bir özelliktir. https://support.office.com/tr-tr/article/microsoft-365-aile-aboneli%C4%9Finizi-payla%C5%9Fma-b389b9ce-3ae3-4a82-9017-39d79972fcba#bkmk_sharefamily bu linke tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Hesabın ana sahibi diğer 5 tane Microsoft hesabını ekleyebilir ve eklediği bu 5 kişi her birinin hesabı ayrı ayrı olacak şekilde davet linki alacaktır.

Her bir hesap sahibi gruba katıldıktan sonra uygulamaları indirebilir (Kendileri para ödeyip abonelik satın almış gibi). Her bir hesap OneDrive da ayrı ayrı 1 TB’lık depolama hakkına sahip olacaktır.

Microsoft, bu abonelik sisteminin "eviniz" arasında paylaşım amaçlı olduğunu söylüyor. Bu nedenle, bir aile üyeniz veya hatta bu hizmetle bir oda arkadaşınız varsa, o kişi sizi aboneliğine ücretsiz olarak ekleyebilir.

Eğer Microsoft Office’i satın alacaksanız Microsoft Office Ev Planı cebiniz için en uygun tekliftir. 6 kişi kullanım için yılda yaklaşık olarak kişi başına 92 TL ödemeniz gerekmektedir.

Bu arada, Microsoft, çalışanları için Office aboneliklerinde indirim sunmak için bazı işverenlerle ortaklık yapıyor. İndirim almaya hak kazanıp kazanmadığınızı görmek için Microsoft’un Evde Kullanım Programı web sitesine bakın.

Microsoft Office’in Bedava Alternatifleri

Yukarıdakilerden alternatif yöntemleri beğenmediyseniz o zaman farklı bir ofis uygulaması seçmeyi düşünün. Microsoft Office belgeleri, elektronik tabloları ve sunum dosyalarıyla uyumluluk sağlayan tamamen ücretsiz ofis paketleri vardır. İşte en iyilerinden bazıları:

LibreOffice: Windows, Mac, Linux ve diğer işletim sistemleri için ücretsiz ve açık kaynaklı bir ofis uygulamasıdır. Microsoft Office'in masaüstü sürümlerine benzer ve DOCX belgeleri, XLSX e-tabloları ve PPTX sunuları gibi yaygın dosya türlerinde ki Office belgeleriyle bile çalışabilir ve oluşturabilir.

Apple iWork: Mac, iPhone ve iPad kullanıcıları için ücretsiz bir ofis uygulamaları koleksiyonudur. Windows PC kullanıcıları, iCloud web sitesi üzerinden iWork'un web tabanlı bir sürümüne de erişebilir.

Google Dokümanlar: Birr önceki yazımda google form nedir konusunu sizlerle paylaşmıştım. Google’ın formlar uygulaması yanında e-tablolar ve dökümanlar uygulaması da mevcut. Üstelik google dökümanlarda sesle yazmak bile mümkün!

Microsoft’un online uygulamasına eş değer diyebileceğimiz bu servisi de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dosyalarınız Google’ın çevrimiçi dosya depolama hizmeti olan Google Drive'da depolanır.

Not : Microsoft’un Office web uygulamalarının aksine Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’a Google Chrome’da çevrimdışı olarak erişebilirsiniz.

Son Sözler

Office uygulamaları hayatımızın vazgeçilmezi. Okul, iş ya da kişisel yaşantımızda bilgisayarımızda mutlaka ihtiyaç duymaktayız. Bu ihtiyacımızı ücretsiz ya da size minumum maliyet getirecek şekilde nasıl giderebilirsiniz konusunda yardımcı olmaya çalıştım.

Microsoft Office i ücretsiz kullanmak için farklı alternatifleriniz mevcut. Peki bu alternatiflerden hangisini denemeyi düşünüyorsunuz? Siz word ya da excel kullanımı konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz?

Yorum Gönder

4 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Yazı hakkındaki görüşleriniz sizden sonrakiler için önemli olacaktır.

 1. Çok teşekkürler. Gerçekten işime yaradı.

  YanıtlaSil
 2. Office 354 hesabını kullanıyorum. Office Tr'de belli üniversiteler ile anlaşmalı durumda. Çoğu kişi bunu bilmiyor. Suan son sürüm office ve 1TB bulut depolama hizmetine sahibim. Öğrenci arkadaşlar kaçırmasın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıdaki anlatımı destekleyici yorumunuz iin teşekkürler. Dediğini gibi pek kimse bilmiyor. Umarım bu yazım onlara da ulaşır.

   Sil
 3. Aslında legal yollarla çok da uygun şekilde office e sahip olabiliyormuşuz.
  Boşuna gidip crack vs aradık, çalışmayıp tıkanması da cabası ����. Teşekkürler bilgi için

  YanıtlaSil

Yazı hakkındaki görüşleriniz sizden sonrakiler için önemli olacaktır.

Yorum Gönder
>
Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !