2 Farklı Blogger E-Posta Aboneliği Eklentisi

blogger-mail-üyelik-eklentisi

Blogger üyelik eklentisi mevcut mu? Bir başka deyişle blogger siteme nasıl üyelik sistemi ekleyebilirim?

Blogger her ne kadar gelişmiş bir sistem olsa da alışveriş sitelerinde ya da bazı wordpress sitelerinde gördüğünüz mail ve şifre yazarak giriş yaptığınız bir üyelik sistemine sahip değil!

Şimdiye kadar böyle bir şeye ihtiyaç duymadım. Buna gerek var mı ondan da emin değilim ama en azından kesin bir şekilde böyle bir özelliğin olmadığını söyleyebilirim.

Peki özellikle blogger sitelerini en kolay nasıl takip edebiliriz?

Kayda değer bulduğumuz kaliteli sitelerin son yazılarını kaçırmamak adına farklı platformlar kullanırız..

Bu takip araçlarından en önemlisi de e-posta aboneliği yöntemidir. Çünkü insanlar farkı platformlardaki araçları kullansa da aslında çoğu aynı mail hesabında birleşir.

Örneğin kendinizden düşünün. Çoğunuz twitter, facebook ya da instagram için üyelik gerçekleştirdiğinzde aynı mail adresini kullanmışsınızdır.

Bir diğer üyelik eklentisi olarak takip edilen yöntem google izleyiciler (GFC – Google friend connect) dir. Burada takip ettiğiniz sitelerin son yazıları blogger panelinize düşer ve son yazıları buradan takip edebilirsiniz.

Benim blogumda görebileceğiniz üzere çoğu blog bu yöntemle takipçi toplamaya çalışır. Çünkü geri dönüş oranları yüksek olabiliyor.

Bu eklentiyi nasıl ekleyebileceğinizi sanırım biliyorsunuz. Çok kolay bir şekilde yerleşim panelinize girerek gadget kle seçeneğinden yapabilirsiniz.

►► Blogger izleyiciler gadget nasıl özelleştirilir

Şimdi gelelim mail aboneliği eklentisi nasıl eklenir konusuna.

Bu eklenti de yine en basit haliyle yerleşim > gadget ekle bölümünden eklenebilir. Fakat çok basit kaldığı ve çekici olmadığı için okuyucularımızı ikna etme konusunda zayıf kalabiliriz. O yüzden biraz html biraz CSS ekleyerek onu daha şık hale getireceğiz.

Aşağıda kod ve önizlemelerini paylaştığım çalışmaları sidebar alanında gösterebilirsiniz. Yerleşim > gadget ekle bölümünden html/Javascript seçmeniz ve kodları kendinize göre düzenleyip eklemeniz yeterli olacaktır.

Koldarın çalışması için fontawesome ikonlarını yüklemelisiniz. Bunun için </head> kodundan önce aşağıdaki kodu ekleyip şablonunuzu kaydedin:

<link href='https://netdna.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.3.0/css/font-awesome.css' rel='stylesheet'/>

1 – Sosyal medya takip butonlu mail aboneliği

blogger-mail-abone-1

Kodları görüntüle

2 – Şık görünümlü mail abonelik eklentisi

blogger-mail-abone-2

Kodları görüntüle

Sosyal medya butonlarında yer alan hesap linkleri ile feedburner hesap linklerinde teknojest ifadesini kendinizinkiyle değiştirmeyi unutmayın.

Son Sözler

Blogger üyelik eklentisi hakkında benim yazacaklarım bu kadar. Daha şık ve kullanışlı mail abonelik eklentisi bulursam bu yazı altında güncellemeye devam edeceğim…

Yorumlar

 1. İkiside güzel eklenti. Ben blogumda kullanıyorum ama olmasaydı ikincisini eklerdim.

  YanıtlayınSil
 2. Figen Hanım18 Ocak 2017 21:11

  Daha farklı şekillerde olanları da ekleyerek yazıyı zenginleştirirseniz sevinirim Poyraz Bey.
  Teşekkürler (o)(o)(o)

  YanıtlayınSil
 3. İkincisi side bara ekledim. Oldukça da güzel durdu. Çok teşekkürler. Emeğinize sağlık...

  YanıtlayınSil
Yazı hakkındaki görüşleriniz sizden sonrakiler için önemli olacaktır.

Archive

İletişim Formu

Gönder