Youtube dan Video Nasıl İndirilir – 6 Farklı Yöntem

youtube-video-nasıl-indirilir

Hızlı internete istediğiniz her an ulaşamıyor musunuz ? Ya da sınırlı bir internetiniz var ve sürekli izlediğiniz videolar için kotanızı harcamak istemiyor musunuz ?

Bu ve buna benzer durumlar için en mantıklı yol sürekli izlediğiniz videoları doğru araçları kullanarak bilgisayarınıza indirmek ve internet derdi olmadan her an her cihazdan seyredebilmek.

İşte bu noktada sizlerle youtube üzerinden video indirmek için kullanabileceğiniz 6 farklı yöntemi paylaşmak istedim :

Aşağıda bahsedeceğim yöntemler tamamen ücretsiz olup herhangi bir lisans ya da üyelik gerektirmemektedir!

Youtube dan video nasıl indirilir ?

1 – Link içerisine SS ekleyin

Belki de video indirme yöntemleri arasında en popüler olanı bu yöntem. Hatırlaması ve uygulaması kolay bu yöntemle rahatlıkla indirme işlemini yapabilirsiniz.

Örneğin izlediğiniz videonun url si aşağıdaki gibi olsun :

 • www.youtube.com/watch?v=w7LqXb1Qm1U

Bu videoyu kaydetmek için yapmanız gereken URL içerisine aşağıdaki gibi SS eklemek

 • www.ssyoutube.com/watch?v=w7LqXb1Qm1U

Tarayıcınızın adres satırına yukarıdaki linki yapıştırıp Enter tuşuna basarsanız aşağıdaki gibi sayfa sizi karşılayacak. İndir butonuna basarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

youtube-video-indirme-1

2 – ClipConverter [Web]

ClipConverter başta youtube olmak üzere daily motion, vimeo ve metacafe gibi popüler video servislerinden video indirmenize imkan tanıyor. Üstelik adından da anlaşılacağı gibi videoların formatını dönüştürerek kaydetmenize de izin veriyor.

Yapmanız gereken clipconverter sitesine ziyaret ederek ilgili linki adres satırına yapıştırıp formatı seçerek bilgisayarınıza kaydetmek olacaktır.

clipconverter-youtube-video-indirme

3 – Kiss yöntemi

Yukarıda bahsettiğim ss yöntemine ilaveten kiss yöntemini de kullanabilirsiniz. Benzer şekilde yapmanız gereken link içerisine youtube dan önce kiss kelimesini ekleyip tarayıcınızda açmak

Örnek : www.kissyoutube.com/watch?v=w7LqXb1Qm1U

youtube-video-indirme-2

4 – FreeMake Video Downloader

Eğer online çözümler yerine bilgisayarınıza kuracağınız ücretsiz bir program vasıtasıyla bu işlemi yapmak istiyorsanız tercihiniz popüler yazılımlardan olan freemake video downloader olmalı.

Benzer şekilde yapmanız gereken video adresiniz kopyalayıp yapıştırmak ve hangi formatta indirmek istediğinizi seçip convert butonuna basmak olacaktır.

5 – VLC Media Player

Sanırım çoğumuzun bilgisayarında vlc yüklüdür. Harici bir uygulama kullanmadan hali hazırda PC de kurulu olan VLC ile d e video indirebilirsiniz.

İşte yapmanız gerekenler :

 • Youtube üzerinde indirmek istediğiniz video yu bulun ve adresini kopyalayın.
 • VLC programı açıkken Media > Open Network Stream yolunu izleyin.
 • Az önce kopyaladığınız URL yi yapıştırın ve play butonuna tıklayın.
 • Tools > Codec Information yolunu izleyin ve Location yazan kısma sağ tıklayarak text bloğundaki tüm satırı kopyalayın.
 • Tarayıcınıza geri dönerek bir önceki adımda kopyaladığınız text i yapıştırın ve Enter tuşuna basın.
 • Bu sizi direkt olarak youtube server ‘a bağlayacak. Video oynarken sağ tıklayıp video u farklı kaydet seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

6 – Vidmate android uygulaması

Son adıma gelirken telefon için bir çözüm yok mu diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Evet son yöntemimiz android telefonlar için. Popüler video indirme servislerinden videoları telefonunuza kaydetmek isterseniz vidmate uygulamasını kullanabilirsiniz. Üstelik dönüştürme işlemini yaparak sadece mp3 formatında da indirebilirsiniz.

Son Sözler

Yukarıda sizlerle youtube dan nasıl video indirilir sorunuza cevap olabilecek 6 farklı yöntemi paylaştım. Hangi yöntemi daha kullanışlı buluyorsunuz ? Ya da bildiğiniz daha kolay bir yöntem mi var ? Bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Yorumlar

 1. Youtube üzerinden video indirmek için IDM kullanıyordum, diğer platformlarda da aktif olması gayet güzel bir durum tabi. Ama hata verdiği zamanlar bu yollara da göz atacağım.

  YanıtlayınSil
 2. çok açıklayıcı güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık hocam.

  YanıtlayınSil
Yazı hakkındaki görüşleriniz sizden sonrakiler için önemli olacaktır.

Archive

İletişim Formu

Gönder