AirDroid 3 İle Bilgisayardan Telefona Kablosuz Bağlanma

bilgisayardan-telefona-kablosuz-baglanma

Bilgisayar ile telefon arasında bağlantı için en sık kullanılan yöntem USB seçeneğidir. Fakat kimi zaman kablonun olmaması ya da mevcut kablonun çalışmaması gibi problemden ötürü bu seçenek bizim için uygun olmayabiliyor. Bu noktada imdadımıza AirDroid 3 uygulaması yetişiyor. Bilgisayardan telefona kablosuz bağlanma şansını bizlere sunan bu uygulama ile dosya paylaşımı, ekran görüntüsü yakalama gibi farklı işlemleri yapabiliyorsunuz.

Peki Airdroid 3 nasıl kullanılır ?

Android telefonunuzla yeni bir şeyler denemek ve dosya paylaşımını kolayca yapmak istiyorsanız birazdan özelliklerini paylaşacağım uygulama sizlere yeni bir tecrübe yaşatacaktır. Sadece android telefonunuza uygulamayı kurup bilgisayarınızdaki tarayıcı ile kontrolü sağlayacaksınız. O yüzden bilgisayarınıza haricen program kurmak zorunda kalmayacaksınız.

Airdroid 3 Kurulumu

  1. İlk olarak telefonunuzu ve bilgisayarınızı aynı wifi ağına bağlayın.
  2. Şimdi telefonunuzdan google play adresie giderek airdroid 3 uygulamasını indirin. [Airdroid 3]
  3. Şimdi programı çalıştırın. Program açıldığında bir IP adresi göreceksiniz. Bu ip adresini aynen bilgisayarınızdaki tarayıcıya yazın ve enter tuşuna basın.

airdroid-ip-adres-bulma

 

Şimdi telefonunuzda bir uyarı alacaksınız, onu aktif edin. Şimdi başarılı bir şekilde bağlantıyı sağladınız !

AirDroid ile yapabileceğiniz şeyler

-Rehber : Telefonunuzda bulunan rehberi yönetebilirsiniz.

-Resimler: Bilgisayar ve telefon arasında fotoğrafları transfer edebilirsiniz.

-Müzik ve Video: Bu tür medya dosyalarını oynatabilir ya da bilgisayara alabilirsiniz.

-Ekran görüntüsü: Anlık olarak telefonun görüntüsünü izleyebilir ya da statik olarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bonus : Son güncellemeyle birlikte bilgisayardaki klavyenizi de telefonda yazmak için kullanabiliyorsunuz.

Son Sözler

Sürekli kablosunu unutan birisiyseniz ya da görsel olarak daha rahat bir ortamda bilgisayardan telefona kablosuz bağlanma şeklini arıyorsanız airdroid 3 ile bunu klayca gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle masabaşı çalışan ve sürekli bilgisayar ile bağlantı olan kişilerin sürekli işine yarayacağını düşünüyorum. Gönderilen bir mesaja bilgisayar ortamında yanıt vermek ve sürükle bırak şeklinde görsel eklemeyi herkes ister değil mi ?

Yorumlar

  1. Airdroid 3 kurdum şimdi bilgisayarıma bağladım gerçekten oldu çok rahatladim kaç gündür yapamıyordum çok teşekkür ederim. Airdroid mutlaka kurmanizi tavsiye ediyorum. Bir çok özellik mevcut içerisinde. İşimi çok kolaylaştırıyor.

    YanıtlayınSil
  2. Bilgisayardan telefona kablosuz bağlanma dosya transferi açısından bir yavaşlığa sebep oluyor mu acaba? Makale için teşekkür ederim bu arada.

    YanıtlayınSil
Yazı hakkındaki görüşleriniz sizden sonrakiler için önemli olacaktır.

Archive

İletişim Formu

Gönder